Komu przysługuje samochód?

Wielu poszkodowanych uważa, że jeśli utracili samochód w wyniku wypadku, muszą jakość radzić sobie od tej pory bez samochodu i muszą korzystać z komunikacji miejskiej. Jednak, nie do końca tak jest. Każdy może liczyć na samochód zastępczy z OC sprawcy oraz dochodzić odszkodowania. Orzeczenia wyraźnie wskazują na odpowiedzialność ubezpieczyciela z tytułu umowy obowiązkowego ubezpieczenia do wypłaty odszkodowania za poniesione straty w wyniku kolizji samochodowej. Nie warto odpuszczać, nawet jeśli pierwsze postanowienia są dla nas krzywdzące. Jeśli prawo stoi po naszej stronie, należy nam się takie odszkodowanie.

Masz pytania? Chcesz się dowiedzieć więcej komu przysługuje samochód z OC sprawcy? Zadzwoń, tel: 796-990-609

rear-end-car-accident1

Nasza firma oferuje samochód zastępczy z oc sprawcy na cały okres naprawy. Samochód wynajmowany jest w formie bezgotówkowej czyli za jego wynajem zapłaci towarzystwo ubezpieczeniowe sprawcy kolizji.

Warto podkreślić, że


samochód zastępczy z OC sprawcy przysługuje w każdej sytuacji poszkodowanemu, który brał udział w wypadku samochodowym oraz w jego wyniku samochód został uszkodzony, na tyle, aby nie można było się nim bezpiecznie poruszać po drodze. Auto zastępcze przysługuje poszkodowanemu również wtedy, jeśli w wyniku niewielkiej kolizji drogowej samochód pokrzywdzonego został dostarczony do naprawy w warsztacie i konieczne jest czekanie na jego naprawę.

Aby bez problemu otrzymać samochód 


zastępczy, konieczne jest ustalenie sprawcy wypadku. Warto zaraz po wypadku spisać odpowiednie oświadczenie, a jeżeli w wypadku drogowym brało udział więcej samochodów, to praktyczniejszym rozwiązaniem będzie wezwanie funkcjonariuszy Policji, którzy cała sprawą zajmą siew profesjonalny sposób. Dzięki temu, w późniejszym czasie nie będzie problemu z dochodzeniem swoich roszczeń.

| Wypożyczalnia | Cennik | Komu przysługuje samochód? | Krok po kroku | Zgłaszanie szkody | Rezerwacja samochodu | Kontakt